اخبار انجمنفعالیت کارگروه

اراک برگزار کرد؛ دوره آموزشی «سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان سال پنجم»

نخستین دوره آموزشی « سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان سال پنجم» به همت نمایندگی انجمن سواد رسانه‌ای ایران در شهر اراک برگزار شد.

 

فاطمه مرادی مدیر دفتر نمایندگی انجمن سواد رسانه ای ایران در استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: دوره آموزشی دانش آموزان سواد رسانه‌ای سال پنجم با هدف آموزش هنر و خلاقیت، استعداد یابی نوجوانان و تولید محتوا توسط دانش آموزان برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره آموزشی با هدف ارتقای سواد رسانه‎ای دانش‌آموزان و آشنا شدن آنان با مراحل ساخت انیمیشن و شخصیت‌های کارتونی به عنوان یکی از مهمترین منابع اطلاعاتی گروه سنی کودک و نوجوان برگزار شد.

مرادی آشنایی با نحوه تولید و تهیه انیمیشن، غیرواقعی بودن شخصیت‌ها و طراحی شخصیت‌های کارتونی را از آموزه‌های این کارگاه آموزشی برای کودکان عنوان کرد که با استقبال دانش‌آموزان و والدین آن‌ها همراه بوده است.

مدیر دفتر نمایندگی انجمن سواد رسانه‌ای ایران در استان مرکزی آشنایی کودکان با انتزاعی بودن شخصیت‌های کارتونی و تاکید بر غیرواقعی بودن کارهای خطرناکی که این شخصیت‌ها در فیلم و سریال‌های انیمیشنی انجام می‌دهند را عامل مهمی در جلوگیری از انجام اعمال مخاطره آمیز از سوی دانش‌آموزان دانست و تصریح کرد: کودکان نسبت به محرک‌های بصری جذاب، از خود عکس‌العمل نشان می‌دهند و همواره مشتاق تماشای انیمیشن هستند. آنها به‌دلیل تأثیر‌پذیری و عدم قدرت تجزیه و تحلیل بالا، از منفعل‌ترین اقشار جامعه به‌شمار می‌روند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری چنین دوره‌های آموزشی همچنین باعث آشنایی بیشتر اساتید حوزه سواد رسانه‌ای با سلیقه کودکان می‌شود که در تولید آثای پر مخاطب حتما موثر است.

این کارگاه آموزشی در ۱۰ جلسه دانش‌آموزان را با  مهارت‌های سواد رسانه‌ای آشنا خواهد کرد. علاقمندان برای شرکت فرزندان خود در این دوره آموزشی می‌توانند با دفتر نمایندگی انجمن سواد رسانه ای ایران در استان مرکزی به نشانی: اراک، خیابان شهید رجایی، خیابان جنت، کوچه واعظ‌زاده، مجتمع فرهنگی هنر و رسانه صبا مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۳۵۵۷۷۲۴۴۰ تماس بگیرند.

دفتر نمایندگی انجمن سواد رسانه ای ایران در استان مرکزی از خرداد ماه سال ۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت کوتاه خدمات ارزشمندی ارائه داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه