اخبار انجمن

اعلام فراخوان نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه ای

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایط شرکت در نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه ای را اعلام کرد.

نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه ای توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان بسیج رسانه، انجمن سواد رسانه ای ایران و استانداری کرمان با موضوع سواد رسانه ای و سبک زندگی در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.
بنابراین گزارش، محورهای اصلی پویش تولید محتوای سواد رسانه ای عبارتند از: «مدیریت مصرف رسانه ای در خانواده، دانستنی های ضروری برای استفاده از فضای مجازی، نقش افزایش سواد رسانه ای مردم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، نقش مادران و پدران در آموزش تفکر انتقادی به اعضای خانواده، ملاک ها و معیارهای برقراری ارتباط در فضای مجازی، اصول و قواعد اخلاقی برای استفاده از فضای مجازی، فرصت های فضای مجازی برای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی، راهکارهای تشخیص شایعات و اخبار جعلی در فضای مجازی، نقش کتاب و کتابخوانی در افزایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی».
همچنین در فراخوان پویش مذکور سه محور ویژه برای ارسال آثار اعلام شده است که عبارتند از: «نقش فضای مجازی در معرفی شخصیت سردار سلیمانی، سواد رسانه ای، تعادل بازار محصولات کشاورزی و جهش تولید و در نهایت نقش سواد رسانه ای در مقابله با کرونا».
علاقه مندان برای شرکت و ثبت نام در پویش میتوانند نسبت به بارگذاری آثار و محتواهای مردمی و حرفه ای در قالبهای صوت، تصویر و متن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری داخلی یا خارجی اقدام نموده و سپس مشخصات خود و لینک صفحه مربوط به اثر را در تارنمای پویش به نشانی Mediatechs.ir ثبت نمایند.
آخرین زمان ارسال آثار ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ است و اختتامیه این پویش در اسفندماه سال جاری در شهر تاریخی جیرفت برگزار خواهد شد.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به تارنمای پویش مراجعه نموده و یا با شماره تماس ۰۳۴۴۳۳۱۸۶۰۱ تماس حاصل نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شش =