اخبار انجمن

افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری جامع فرهنگ، هنر و رسانه کشور در البرز

نخستین مرکز نیکوکاری جامع فرهنگ، هنر و رسانه کشور در استان البرز به همت کمیته امداد امام خمینی (ره ) استان البرز و با مشارکت انجمن سواد رسانه ای ایران آغاز به کار کرد.

هدف از راه‌اندازی این مرکز توسعه فرهنگ انفاق و احسان و استفاده از ظرفیت های متخصصان رسانه ای و هنری کشور است.

دکتر امید علی مسعودی رئیس هیات مدیره انجمن سواد رسانه ای ایران در آیین آغاز به کار این مرکز با اشاره به اینکه هم اکنون جامع دوران گذار از آموزش های حضوری به آموزش الکترونیک را طی می‌کند گفت: سواد رسانه ای  عامل موثر در جهت پیشگیری از عوارض پیام ها در فضای مجازی است.

محمدصادق افراسیابی معاون امور محتوایی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به اهمیت آموزش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی گفت: این مرکز پل ارتباط مناسبی برای آموزش‌های سواد رسانه‌ای و تولید محتواهای آموزشی به دانش آموزان، دانشجویان و خانواده های تحت حمایت این نهاد است.

وی بر ظرفیت اشتغال زایی و کسب وکار اینترنتی تاکید کرد.

محمدی فرد ،مدیر کل کمیته امداد استان البرز نیز در سخنانی خاطر نشان کرد:  در این مرکز هنرمندان و اهالی رسانه علاوه بر اینکه می توانند کمک های خود را به دست نیازمندان برسانند، می‌توانند با نشر فرهنگ کمک به دیگران در قالب پویش ها و آثار هنری و رسانه ای به یاری نیازمندان بشتابند.

آیین افتتاح مرکز نیکوکاری جامع فرهنگ، هنر و رسانه کشور در البرز با حضور فرهیختگان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، هنرمندان و روسای انجمن های هنری، روزنامه نگاران، سردبیران خبری و مسئولان صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد، جهاد دانشگاهی، معاونت فرهنگی شهرداری و بسیج رسانه برگزار شد .

در پایان این مراسم حامد توکل رئیس انجمن سواد رسانه ای استان طی حکمی  به عنوان رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری فرهنگ ، هنر و رسانه به مدت یک سال منصوب شد .

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − شش =