اخبار انجمنفعالیت کارگروه

برنامه رادیویی پایش؛ بررسی موضوعات سواد رسانه‌ای

برنامه رادیویی پایش که به بررسی موضوعات سواد رسانه ای اختصاص دارد، در ایام نوروز از شبکه رادیویی گفتگو پخش می‌شود.

 

سیده‌سارا میرقاسمی رییس کارگروه پایش محتوایی رسانه‌ها و فضای مجازی انجمن سواد رسانه‌ای ایران درباره شکل‌گیری و تولید این برنامه گفت: انتشارات پشتیبان ناشر کتاب‌های سواد رسانه‌ای طراح، تدوین کننده و حامی اصلی سلسله برنامه پایش است و موضوعات مختلف این برنامه از مطالعه و پژوهش محققان در فضای سواد رسانه‌ای کشور بازیابی شده.

وی افزود: برنامه رادیویی پایش با هدف بررسی تخصصی ابعاد مختلف و واقعی سواد رسانه‌ای در ایران با حضور افراد متخصص در هر یک از حوزه‌های سواد رسانه‌ای تهیه شد.

میرقاسمی با اشاره به اینکه معرفی متخصصان بخشی از حوزه‌های متعدد سواد رسانه‌ای کشور از دغدغه‌های سازندگان این برنامه بود، خاطر نشان کرد: سلسله برنامه رادیویی پایش محفلی برای معرفی افرادی است که در حوزه‌های خاص سواد رسانه‌ای مطالعات عمیق و تخصصی داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در واقع برنامه پایش با معرفی افراد متخصص تلاش دارد تا علاقمندان به حوزه‌های مختلف سواد رسانه‌ای را با متخصصان هر حوزه آشنا کرده و از این طریق فعالیت افراد غیرمتخصص در موضوعات مختلف را محدود نماید.

سلسله برنامه پایش رادیو گفتگو با نویسندگی و اجرای دکتر سیده‌سارا میرقاسمی و سردبیری مرتضی چشمه‌نور در ایام نوروز 

 هر روز ساعت ۱۲ از رادیو گفتگو – موج FM ردیف ۱۰۳٫۵ مگاهرتز- روی آنتن می‌رود.

دیگر عوامل این برنامه عبارتند از نادر بنی‌صفار تهیه كننده، راحله حقیقی گوینده بخش معرفی كتاب و حمیدی آیتم ساز.

سواد رسانه‌ای و مفهوم‌شناسی، سواد رسانه‌ای و رویت‌پذیری، سواد رسانه‌ای و علوم‌شناختی، سواد رسانه‌ای و زنان، سواد رسانه‌ای و اخبار جعلی، سواد رسانه‌ای امنیتسایبری، سواد رسانه‌ای و تربیترسانهای، سواد رسانه‌ای و سواد بصری، سواد رسانه‌ای و نسل هزاره سوم، سواد رسانه‌ای از منظر رهبری، سواد رسانه‌ای و سیاستگذاری و سواد رسانه‌ای و انتخابات موضوعات سلسله برنامه پایش را تشکیل دادند.

علاقمندان به شنیدن این سلسله برنامه می توانند از طریق اپلیکیشن ایران صدا و یا سایت رادیو گفتگو اقدام نمایند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =