اخبار انجمن

تقویت پلت‌فرم‌های داخلی راهکار مقابله با جریان رسانه‌ای آمریکا

 معاون برنامه‌ریزی انجمن سواد رسانه‌ای ایران گفت: باید سیاست‌های رسانه‌ای ما در مسیری پیش رود که ضمن تقویت پلت‌فرم‌های داخلی، کاربران را به سمت و سوی بهره‌گیری از آنها با ایجاد اعتماد، اطمینان، امنیت، دسترسی پایدار و پشتیبانی مطلوب و حرفه‌ای گرایی سوق داد.

سیدتقی کمالی  با اشاره به تلاش اینستاگرام و توئیتر در سانسور اخبار مرتبط با ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی واکنش نشان داد و گفت: کشورهای غربی در اعمال استانداردهای دوگانه زبانزد هستند.

وی، نوع صنعت، مدیریت و نظام رسانه‌ای بلوک غرب که صاحبان آن عهده‌دار مالکیت و راهبری شرکت‌های فناورانه متعددی هستند را متاثر از سیاست‌های کلان آمریکا که همان امپریالیسم جهانی است دانست و افزود: انواع پلت فرم‌های رسانه‌ای مانند فیس‌بوک و اینستاگرام که از محصولات همین شرکت‌ها هستند در راستای تحقق رسالت و اهداف کشور خودشان گام برمی‌دارند.

انتشار آزادانه اطلاعات یک جریان یک سویه

این پژوهشگر جامعه اطلاعاتی با بیان اینکه چند دهه است که انتشار آزادانه اطلاعات از سوی کشورهای جهان به عنوان یک جریان یک سویه شناخته می‌شود که تهدیدی برای آزادی بیان است چون حامل یک نظام ایدئولوژیک تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: از این نظر آزادی بیان یعنی نوع بیان موافق جریان سلطه و انتشار اطلاعاتی که تقویت کننده و تأمین کننده خط فکری حاکم باشد.

چنانچه فکر، ایده و جریانی به سمتی برود که فراگیر و تأثیرگذار شود از آن ممانعت می‌کنند.

مکتب لیبرالیسم با رسانه‌های خود که نمود قدرت نرم هستند

وی در ادامه، تشکیل جبهه رسانه‌ای جریان مقاومت را راهکار مناسب برای مقابله با حکمروایی اطلاعاتی و رسانه‌ای امپریالیسم دانست و افزود: لازم است رسانه‌های جریان مقاومت که رسانه‌های کشور ما هم بخشی از آن هستند، جبهه رسانه‌ای تشکیل داده و حکمروایی اطلاعاتی و رسانه‌ای را بنابر ارزش‌های ملی و دینی هدایت کنند.

پژوهشگر سیاست‌گذاری و توسعه فناوری اطلاعات، گفت: طبیعی است که مکتب لیبرالیسم با رسانه‌های خود که نمود قدرت نرم هستند در مسیر تحقق آرمان‌های اسلام و بنابر ارزش‌های آن حرکت نکرده و علی‌رغم تمام ادعاها، مانع از فعالیت آنان شود.

رفتارها دوگانه رسانه‌های معاند از نگاه کاربران هوشمند

عضو هیئت موسس انجمن سواد رسانه ای ایران تصریح کرد: بطورقطع رفتارها و استانداردهای دوگانه رسانه‌های معاند از نگاه کاربران هوشمند پنهان نمی‌ماند و این به ضرر رسانه‌های جریان مخالف و به نفع رسانه‌های داخلی و همسو است.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهبادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

آیین‌ تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش شنبه (چهاردهم دی) در شهرهای کاظمین، کربلای معلی و نجف اشرف و روزهای گذشته پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان و مشهد مقدس و تهران برگزار شد. همچنین پیکیر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی سه شنبه، هفدهم دی ماه ۹۸ در کرمان محل تولدش تشییع و در گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده شد.

 

منبع: ایرنا

برچسب ها

نوشته های مشابه