آموزشاخبار انجمن

سواد رسانه‌ای برای همه ۱۱- مراقب فازتان در فضای مجازی باشید…!

یکی از دغدغه های همیشگی دلسوزان جامعه، افزایش سواد رسانه ای عموم مردم بوده است. سلسله موشن گرافی‌های سواد رسانه ای توسط بیش از 10 موسسه برتر کشور با حمایت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی تولید شده است که می‌تواند منبعی مناسب برای افزایش سواد رسانه ای جامعه و عمومی سازی سواد رسانه ای باشد.

از ساده‌ترین راه‌های سپری کردن اوقات فراغت، گشت‌وگذارهای اینترنتی است. افراد برای گذران وقت خود، ساعت‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی، صرف دنبال کردن موضوعات جذاب و هیجان‌انگیز می‌کنند.
جست‌وجو و پیگیری صفحاتی با محتواهای ترسناک، خنده‌دار، دلهره‌آور یا خشن همانقدر که می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، به همان میزان بر روح و روان ما اثرات بلندمدت روانی می‌گذارند. دیدن تصاویر و کلیپ‌های ترسناک که حاوی صحنه‌های خشن است، یا تماشای فیلم‌هایی که باعث افزایش اضطراب یا هیجانات آنی می‌شوند، ارتباط مستقیمی با سلامت روان ما دارند.
خوب است در کنار حضور مستمر در فضای مجازی، مراقب محتواهای اینترنتی باشیم تا دچار بحران‌های روحی و احساسی نشویم. بهترین راه، گزینش محتوای مناسب و داشتن رژیم استفاده از محصولات فضای مجازی است. این یعنی ما جزو افرادی هستیم که از سواد رسانه‌ای خوبی بهره‌مندیم.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شانزده =