اخبار انجمن

ضرورت گفتمان سازی و ترویج بُعد اجتماعی تنظیم گری

ارائه دکتر محمدمهدی مومنی‌ها در نشست تخصصی مسئله شناسی سوادرسانه ای در ایران

ارائه دکتر محمدمهدی مومنی‌ها در نشست تخصصی مسئله شناسی سواد رسانه‌ای در ایران

دکتر محمد مهدی مومنی‌ها ضمن تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی با اشاره به گسترده بودن بحث سواد رسانه‌ای گفت : درجامعه آموزش سوادرسانه ای به رشد تفکر انتقادی مشارکت فعال درفرهنگ رسانه ای کمک می کند.
مومنی ها با تأکید بر ضرورت گفتمان ‏سازی و ترویج بعد اجتماعی تنظیم ‏گری گفت : یکی از اهداف ساترا ؛ آگاه‏سازی جامعه از ضرورت تنظیم‏گری صوت و تصویر در فضای مجازی و ارتقا سواد رسانه ای جامعه است .
وی با تاکید بر اهمیت شناخت هوش مصنوعی گفت: امروزه می‌توان کاربرد‌های هوش مصنوعی‌ را در زندگی روزمره مشاهده کرد زیرا قدرت محاسباتی هوش مصنوعی بسیار گسترده و عظیم است البته این موضوع را نیز باید در نظر بگیریم که مغز انسان قابلیت این را دارد که در بسیاری از جنبه‌ها مجموعه داده‌هایی بسیار وسیع‌تر و روش‌هایی بسیار بهینه‌تر را به کار بگیرد.
مومنی ها گفت : با گسترش هوش مصنوعی به مرور تعدادی از شغل ها در معرض خطر حذف شدن قرار می گیرند. تحقیقات نشان داده که بسیاری از کارهایی که افراد در یک روز کاری عادی می کنند را می تواند با هوش مصنوعی به صورت خودکار انجاد گیرد، برای نمونه ترجمه متون و کتب را می توان به هوش مصنوعی سپرد.
مومنی ها گفت : امروز افراد زیادی در دنیای تکنولوژی در خصوص تهدیدهای هوش مصنوعی اعلام‌خطر کردند که با گسترش نقش هوش مصنوعی در زندگی انسان، مدارس و نظام‌های آموزشی بیش از هر مجموعه ای درخطر و تحت تأثیر هوش مصنوعی خواهندبود.

این مدرس سواد راسانه ای همچنین تاکید کرد: سیستم های آموزشی مبتنی بر هوش مصنوعی آموزش های شخصی سازی شده ای برای کاربران خود فراهم می کنند. این سیستم ها می توانند تشخیص دهند که دانش آموز مورد نظر در چه زمینه هایی اطلاعات لازم را دارد و در چه زمینه هایی نیاز به آموزش دارد. در نتیجه مطابق با نیاز آن ها، آموزش های لازم را به آن ها ارائه می دهد.
مومنی ها گفت : هوش مصنوعی به تولید و بروزرسانی محتوای آموزشی کمک می کند. در نتیجه محتوای آموزشی همیشه به روز است و اطلاعات مورد نیاز همیشه در دسترس خواهد بود.
وی در پایان گفت : از آنجایی که سوادرسانه ای از ضرورت خاصی برخورداراست، نهادهای آموزشی، دانشگاه ها و آموزشگاه های مختلف و مدارس نیز ملزم به توجه ویژه در حوزه آموزش سوادرسانه ای و موضوعات مرتبط از جمله هوش مصنوعی هستند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 6 =