اخبار انجمنفعالیت کارگروه

معصومه نصیری مطرح کرد؛الزام آموزش سواد رسانه ای جهت هوشمندسازی خانواده ها

 دبیر کارگروه «خانواده، سلامت فردی و اجتماعی انجمن سواد رسانه ای ایران» گفت: همانگونه که دشمنان تلویحا و تصریحا اعلام کرده اند، برای نابودی ایران باید درخصوص کلمه مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و تولیدات رسانه ای، یکی از مهمترین ابزار دشمن علیه خانواده هاست. تنها راهکار جهت حفاظت و هوشمندسازی خانواده ها، ارتقای سواد رسانه ای جهت نیل به تربیت رسانه ای است.

به گزارش گروه اجتماعی برنا ،  معصومه نصیری در تشریح نقشه راه کارگروه خانواده، سلامت فردی و اجتماعی انجمن سواد رسانه ای در سال ۱۳۹۸ اظهار کرد: در عصر رسانه و تولد زیست بوم های جدید در جهان، خانواده به عنوان نخستین و مهمترین نهاد اجتماعی اگر فاقد تعریف و شناخت دقیق از این دگرگونی زیستی باشد، دچار تغییرات جدی در نقش و کارکرد خود خواهد شد. جهت زیست هوشمندانه در دنیای شبکه ای، در کنار سایر مولفه های تاثیرگذار، سواد رسانه ای یکی از اساسی و زیربنایی ترین راهبردها جهت کنشگری صحیح خانواده ایرانی در مواجهه با رسانه ها است.

وی افزود: کارگروه «خانواده، سلامت فردی و اجتماعی انجمن سواد رسانه ای ایران» از ابتدای تشکیل تا امروز و در گام نخست در حوزه تولید محتواها جهت ارتقا سواد رسانه ای خانواده ها اقدامات جدی داشته است و در گام دوم، ضمن مطالبه گری از دستگاه ها و نهادهای مربوطه، در کنار تولید محتوا، برنامه های راهبردی تری را در حوزه خانواده و رسانه خواهد داشت.

دبیر کارگروه خانواده، سلامت فردی و اجتماعی انجمن سواد رسانه ای ایران تاکید کرد: بر این اساس و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری که اخیرا فرمودند مقابله با برنامه دشمن علیه خانواده بهترین کار برای حفظ انقلاب است، چشم اندازه اقدامات کارگروه خانواده، سلامت فردی و اجتماعی انجمن سواد رسانه ای ایران برای سال ۱۳۹۸ جهت نیل به تربیت رسانه ای در پنج بند ترسیم شده است.

نصیری تولید محتوای کابردی و موثر جهت استفاده اجزای مختلف خانواده (پدر، مادر و کودکان)، تدوین طرح «اصول سواد رسانه ای به کودکان و زنان» جهت به کارگیری از سوی مجریان برنامه های خانواده رادیو و تلویزیون، ارائه طرح های آموزش سواد رسانه ای به خانواده ها در تعامل با سازمان ها و نهادهای مسوول در حوزه خانواده، تعامل با متولیان حوزه خانواده و تعریف فعالیت های مشترک و هم افزایی جهت ارتقای سواد رسانه ای و تربیت رسانه ای  و مطالبه گری و گوشزد ضرورت های تصمیم سازی و اجرایی در حوزه  سواد رسانه ای و خانواده از طریق فعالیت رسانه ای(یادداشت، گزارش، مصاحبه و….) را از جمله اهداف قابل پیگیری کارگروه برای سال ۹۸ عنوان کرد.

وی تاکید کرد: همانگونه که دشمنان تلویحا و تصریحا اعلام کرده اند، برای نابودی ایران باید درخصوص کلمه مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و تولیدات رسانه ای، یکی از مهمترین ابزار دشمن علیه خانواده هاست. این روزها محتوای تولیدی فراوانی در حوزه “تفریحات “و” سرگرمی ها ” تولید و پخش می شود که با سبک زندگی خانواده ایرانی در تضاد است. سبک زندگی وارونه نمایش داده شده در قالب محتوای سرگرمی و تفریحی است تا حساسیت مخاطبان و خانواده ایرانی را نسبت به آن کاهش دهد.

قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران تنها و تنها و تنها راهکار جهت حفاظت از هوشمندسازی نهاد مقدس خانواده، ارتقای سواد رسانه ای جهت نیل به تربیت رسانه ای دانست و گفت: در راستای توانمندسازی کودکان در زمینه مواجهه با انواع تولیدات رسانه ای کتاب «اصول آموزش سواد رسانه ای به کودکان» چگونه نسل هزاره سوم‌را تربیت رسانه ای کنیم؟ با مقدمه دکتر حسن بشیر و به قلم معصومه نصیری و سیدعلی موسوی به زودی وارد بازار خواهد شد. در این کتاب به شکلی کاربردی راهکارهای آموزش و تقویت سواد رسانه ای به کودکان مورد اشاره قرار گرفته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه