اخبار انجمن

پویش مردمی اعتراض به سکوت دولت های اروپایی در قبال جنایت های دولت آمریکا

انجمن سواد رسانه‌ای ایران با انتشار بیانیه‌ای از آحاد مردم ایران و آزادیخواهان جهان خواست تا با شرکت در «پویش مردمی اعتراض به سکوت دولت‌های اروپایی در قبال ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» اعتراض شدید خود را نسبت به سکوت دولت‌های اروپایی در برابر جنایت های دولت آمریکا، اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سواد رسانه‌ای ایران، امضاء کنندگان این بیانیه از دولت‌های اروپایی خواسته‌اند تا آنان فوراً نسبت به محکومیت جنایات دولت آمریکا از جمله ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی موضع خود را اتخاذ و آن را رسما اعلام کنند.

این پویش با اشاره بر اینکه اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی و مجاهد رشید ابومهدی المهندس، مصداق مسلم تروریسم دولتی است، بر غیرقانونی و خصمانه بودن این عملکرد دولت ایالات متحده آمریکا تاکید کرد.

در بیانیه این پویش آمده است: این اقدام از سوی دولتی انجام شد که به اذعان مقامات رسمی آن، گروه تروریستی و خطرناک داعش را ایجاد و از آن حمایت کرد. این در حالی است که شهید قاسم سلیمانی، به عنوان مبارز خستگی ناپذیر، با سالها تلاش شبانه روزی خود، نقش کلیدی در نابودی داعش در منطقه بر عهده داشت.

پویش مردمی اعتراض به سکوت دولت های اروپایی در قبال ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه «بی تردید مجاهدت‌های شهید سپهبد قاسم سلیمانی خدمت بزرگی در تامین امنیت مردم جهان و از جمله کشورهای اروپایی محسوب میشود، تصریح کرده است که «انتظار روشن آزادی خواهان و صلح دوستان جهان فارغ از دین، ملیت و زبان، مخالفت و اعلام محکومیت این اقدام تروریستی است».

بنا بر این گزارش علاقه مندان به مشارکت در پویش یاد شده برای دسترسی به فرم مشارکت در این پویش مردمی و امضای طومار محکومیت اقدام تروریستی ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از طریق لینک زیر می توانند اقدام نمایند:

پویش مردمی اعتراض به سکوت دولت های اروپایی در قبال ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

لازم به ذکر است پیش از این دفاتر نمایندگی انجمن سواد رسانه ای ایران در تهران و کرمان در مراسم تشییع شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نسبت به اخذ امضای شرکت کنندگان در مراسم های مذکور برای دعوت دولتهای اروپایی به محکوم نمون اقدامات جنایتکارانه دولت آمریکا اقدام نمودند که با استقبال آحاد مردم مواجه شد و تا کنون هزاران نفر از مردم شهرهای تهران و کرمان به این پویش پیوسته اند.

همچنین مدیران و اعضای این انجمن در گفت و گوهای جداگانه با رسانه های جمعی ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی یک نفر از کارکنان نیروهای مسلح که منجر به شهادت ۱۶۷ نفر از مسافران پرواز تهران _ اوکراین شده است با توجه به شیوه اطلاع رسانی این موضوع از روز چهارشنبه تا کنون خواستار رویکرد حرفه ای تر مسئولین در نحوه اطلاع رسانی حوادث شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه