اخبار انجمن

کتاب «سواد رسانه‌ای» در هشتمین عصرانه سواد رسانه‌ای رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در هشتمین عصرانه سواد رسانه ای، از اولین اثر مکتوب انجمن سواد رسانه ای ایران با حضور برخی از اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور اساتید و پژوهشگران حوزه سواد رسانه ای برگزار شد، از کتاب «سواد رسانه ای و خانواده» نوشته معصومه نصیری به عنوان اولین اثر مکتوب انجمن سواد رسانه ای رونمایی شد.

محمدصادق افراسیابی مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران در این نشست، با ابراز امیدواری برای استمرار تالیفات در حوزه سواد رسانه ای، از آمادگی این انجمن برای حمایت از آثار مکتوب در این زمینه خبر داد و گفت: جای تولید محتوای فاخر در حوزه سواد رسانه ای کشور بسیار خالی است و باید در این حوزه گام های موثرتری برداریم.

در ادامه این مراسم معصومه نصیری نویسنده کتاب «سواد رسانه ای و خانواده» گفت: این کتاب براساس متداول ترین سوالات والدین در حوزه سواد رسانه ای مخصوصا در حوزه شبکه های اجتماعی نگاشته شده است. خروجی بررسی بیش از ۱۵۰ سوال مختلف که براساس دوره های برگزار شده در مدارس مختلف تهران از سوی والدین مقاطع مختلف تحصیلی مطرح شده بود، کتاب «سواد رسانه ای و خانواده» شده است.

وی افزود: همان طور که می دانیم خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی که فرد در آن حضور دارد، می تواند نقشی حیاتی در راستای هوشمندسازی اعضایش ایفا کند و توانمندسازی و در عین حال پیشگیری از بسیاری از مخاطرات دنیای رسانه ای شده امروز، باید از نهاد خانواده صورت گیرد.

در ادامه این نشست، ۵ کارگروه انجمن سواد رسانه ای ایران با معرفی دبیران این کارگروه ها تشکیل و احکام دبیران توسط مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران به آنها اعطا شد.

تاثیر شبکه های اجتماعی مجازی بر نوجوانان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =